İYİ, PEKİYİ DEĞİL!

31 Mart Seçimleri geldi çattı, İYİ Parti Elazığ'da belediye başkan adayını hala belirleyemedi. İYİ Parti başkan adayı çıkaracak mı ya da ortada bir sorun mu var, yetkili bir ağızdan açıklama yapılmıyor.

PAYLAŞ
Elazığ Detay Haber - Ömer Kaya

31 Mart Seçimleri geldi çattı, İYİ Parti Elazığ’da belediye başkan adayını hala belirleyemedi. İYİ Parti başkan adayı çıkaracak mı ya da ortada bir sorun mu var, yetkili bir ağızdan açıklama yapılmıyor.

İYİ Parti’nin belediye başkan adayını belirlemesinde bu kadar geç kalması kendi seçmen kitlesinde rahatsızlık yaşattığı gibi, parti seçmeninin kararını  değiştirme noktasına geldi. 

Parti içerisinde bir anlaşmazlık ya da sorun olup olmadığı henüz bilinmiyor. Bu konuda yetkili isimlerden de ses çıkmıyor. İYİ Parti aday çıkarsa dahi, adayın bu kadar kısa sürede saha çalışmalarını yürütmesi, Elazığ’ın her noktasına ulaşması, proje hazırlaması ve kamuoyuna tanıtması olasılığı imkansız olarak görülüyor. 

Kulislere göre İYİ Parti Belediye başkan adayını açıklayacak. Ancak, bu çerçeveden bakıldığında İYİ Parti seçime dezavantajlı girmiş olacak. 

Teoriye göre ise İYİ Parti aday göstermeyecek, seçmene de bir parti işaret etmeyecek. 

Ortaya atılan başka bir teoriye göre ise İYİ Parti strateji izleyerek sürpriz adayla, rakiplerine  sürpriz yapacak.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN