İlahiyat Fakültesi mezuniyet töreni yapıldı

Fırat Üniversitesi İlahiyat Fakültesi'nde 2021-2022 Akademik Yılı Mezuniyet Töreni gerçekleştirildi.

PAYLAŞ
Elazığ Detay Haber - Muhammed Fatih Akarsu

Fırat Üniversitesi İlahiyat Fakültesi 2021-2022 Akademik Yılı Mezuniyet Töreni yapıldı.

Atatürk Kültür Merkezinde yapılan mezuniyet töreni programına, Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Göktaş, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Bilal Üstündağ, İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Veysel Özdemir, öğretim üyeleri, mezun olan öğrenciler ve aileleri katıldılar.

Mezuniyet programında konuşan İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Veysel Özdemir, mezun öğrencilerin mezuniyetlerinin, kendileri, aileleri ve ülkemiz için hayırlar getirmesini diledi.

Törende konuşan Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Göktaş ise, Fırat Üniversitesinin öğrenci sayısı açısından Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgelerinde bulunan üniversiteler içerisinde 3. büyük üniversite olduğunu belirterek, “Üniversitemizde artık sadece yurt içinden değil yurt dışından da öğrenciler eğitim almaktadır. Sayın Cumhurbaşkanımızın “Gönül coğrafyamız ile bağlarımızı güçlendirmek gerekir” önerisi doğrultusunda üniversitemiz 17 farklı ülkeden toplamda 2000 civarında misafir öğrenciyi bünyesine katmıştır. Fırat Üniversitesi verdiği eğitimin kalitesi, yaptığı bilimsel araştırmaların sayısı ve kalitesi ile toplumsal katkı açısından Türkiye’nin en başarılı 20 üniversitesi arasında yer alan bir araştırma üniversitesidir. Üniversitemiz 2021-2022 Eğitim-Öğretim yılında Araştırma Üniversitesi olmanın yanında diğer birçok başarıya da imza atmıştır” dedi.

GÖKTAŞ: AZİZ MİLLETİMİZE EN GÜZEL ŞEKİLDE HİZMET ETMEK İÇİN GAYRET SARF EDİNİZ

Mezun öğrencilere seslenen Prof. Dr. Göktaş, “Son dönemde ülkemizde çok büyük atılımlar yapılmış ve dünyada her alanda söz sahibi büyük bir devlet haline gelmiş bulunmaktayız. Şüphesiz bu başarıda üniversitelerimizin ve gençlerimizin büyük payı vardır. Buna rağmen son zamanlarda siz gençlerimize umutsuzluk aşılayan, devletle aranıza nifak sokmaya çalışan söylemlere da maalesef şahit oluyoruz. Siz gençlerimize önerim şudur ki, ülkemiz güzel bir ülke, devletimiz büyük bir devlet ve bayrağımız şanlı bir bayraktır. Devletinize, bayrağınıza, kültürümüze ve değer yargılarımıza lütfen sahip çıkınız. Türkiye’de çok sayıda İlahiyat Fakültesi mevcuttur.  Artık sadece ilahiyat fakültesi mezunu olmak tek başına çok fazla bir anlam ifade etmemektedir. İyi bir ilahiyat fakültesinden mezun olmak ne kadar önemliyse, rıza-ı ilahiye erişebilmek için bireysel olarak kendinizi iyi yetiştirmeniz ve burada öğrendikleriniz ile toplumumuza yol göstermeniz de o kadar önemlidir. Lütfen Fırat Üniversitesi İlahiyatın farkını her platformda ortaya koyarak, aziz milletimize en güzel şekilde hizmet etmek için gayret sarf ediniz” dedi.

Konuşmaların ardından dereceye giren mezun öğrencilere Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Göktaş, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Bilal Üstündağ, İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Veysel Özdemir ve İlahiyat Fakültesi öğretim üyeleri tarafından mezuniyet belgeleri ve ödülleri verildi.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN