Hazar Gölü'ne önemli bir turizm tesisi kazandırılıyor 

Uzun bir süredir atıl durumda olan eski İLBANK tesisi hazar gölüne yeniden kazandırılacak. Gezin ilçesinde bulunan tesisin kira bedeli üzerinden açık arttırma usulü ile 4 Temmuz pazartesi günü saat: 14.00 'da ihalesi gerçekleştirilecek. 

PAYLAŞ
Elazığ Detay Haber - Gülşah Altaş

Maden’in Gezin ilçesinde bulunan eski ilbank tesisleri yatırım şartıyla yıllık kira bedeli üzerinden açık arttırma usulüyle ihale neticesinde hazar gölüne yeniden kazandırılacak. Tesisin kira bedeli üzerinden açık arttırma usulü ile 4 Temmuz pazartesi günü saat: 14.00 ‘da ihalesi gerçekleştirilecek. 

"ÖNEMLİ BİR TURİZM TESİSİ KAZANDIRILACAK" 

Elazığ Valiliği’nden konuyla ilgili yapılan açıklamada, "Maden’in Gezin ilçesinde bulunan eski İLBANK tesisleri 04.07.2022 tarihinde saat: 14.00’te kira bedeli üzerinden açık arttırma usulü ile ihalesi gerçekleşecektir. Yatırım şartıyla yıllık kira bedeli üzerinden açık arttırma usulüyle ihale neticesinde hazar gölüne önemli bir turizm tesisi kazandırılacaktır. Bu kapsamda yatırım şartı olarak 92 yatak kapasiteli konaklama birimleri, yarı olimpik yüzme havuzu, sosyal tesisler, restoran binaları, bungalov evleri, su sporları merkezi, aquapark 2 yıl içerisinde tesise kazandırılacak” ifadeleri yer aldı.


 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN