Gürkan: Kobi'lerimiz, kalkınma ve gelişmenin en önemli unsurlarıdır

MÜSİAD Elazığ Şubesi tarafından düzenlenen Dost Meclisi Toplantısına bu hafta KOSGEB İl Müdürü Şaban Yaşa konuk oldu.

PAYLAŞ
Elazığ Detay Haber - Muhammed Fatih Akarsu

Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği Elazığ Şubesinin Geleneksel olarak düzenlediği, Dost Meclisi Toplantısına KOSGEB İl Müdürü Şaban Yaşa konuk oldu.

Toplantıda MÜSİAD üyelerine, KOSGEB destekleri ve faaliyetleri ile ilgili bilgiler anlatıldı. Toplantının açılış konuşmasını yapan MÜSİAD Elazığ Şube Başkanı Tekin Gürkan; "Her hafta farklı konu ve konuklarıyla gerçekleştirdiğimiz ‘Dost Meclisi’ toplantımızın bu haftaki konuğu, KOSGEB İl Müdürümüz Şaban Yaşa oldu. Bizleri kırmayıp toplantımıza iştirak ettiklerinden dolayı kendisine teşekkür ediyorum. Türkiye’deki işletmelerin büyük çoğunluğu KOBİ statüsünde. Ülke ekonomisinin büyümesi, kalkınmanın gerçekleşmesi ve büyüme hedeflerine ulaşılabilmesi için KOBİ’ler en önemli unsurlardır. KOBİ’lerin gelişmesi için KOSGEB büyük bir önem taşımaktadır” dedi.

KOSGEB İl Müdürü Şaban Yaşa ise "Öncelikle bizleri bu güzel dost ortamında ağırladıklarından dolayı MÜSİAD Başkanı Tekin Gürkan ve MÜSİAD Ailesine teşekkür ediyorum." şeklinde konuştu.

Yaşa, KOSGEB çalışmalarına değinerek; "KOSGEB, 2019 yılından bu yana imalatçı KOBİ’lere yönelik olarak çıktığı “İmalat Sanayinde Dijitalleşme” başlıklı çağrıların hem kapsamını genişletti hem de destek üst limitlerini arttırdı. Yeni çağrıda, dijitalleşme başlığının yanına rekabetçilik ve verimlilik modülü de eklendi. Daha önce işletme başına 1 milyon lira olan üst limit, dijitalleşme için 2 milyona çıkartıldı. Yeni ilave edilen rekabetçilik ve verimlilik başlığı için de destek üst limiti 1 buçuk milyon lira olarak belirlendi. Çağrılar kapsamında sağlanan geri ödemesiz destekler personel giderlerini, geri ödemeli destekler ise makine, teçhizat ve hizmet alımı giderlerini kapsıyor. Şartları sağlayan KOBİ’ler, 11 Ocak 2023’e kadar açık olan çağrılara başvurabilecek" dedi.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN