Fırat Üniversitesi'ne 13 öğretim elemanı alınacak 

Resmi Gazete'de yayımlanan ilana göre Fırat Üniversitesi'ne 13 öğretim elemanı alınacak. 

PAYLAŞ
Elazığ Detay Haber - Muhammed Fatih Akarsu

Fırat Üniversitesi birimlerine, Resmi Gazete’de yayımlanan ilana göre "Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanı kadrolarına Naklen veya Açıktan Yapılacak Atamalarda Uygulanacak Merkezi Sınav ile Giriş Sınavlarına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik" hükümleri çerçevesinde Öğretim Elemanı alınacak. Başvuruda bulunacak adayların ilanın Resmî Gazete’de yayımlandığı tarihten itibaren 15 (on beş) gün içerisinde Fırat Üniversitesi Rektörlük Personel Dairesi Başkanlığına şahsen veya posta yoluyla başvurmaları gerekmekte. Duyurulan ilana göre Fırat Üniversitesi’ne 10 Araştırma görevlisi, 3 Öğretim Görevlisi alımı yapılacak. 

Genel ve Özel Şartlar ise şöyle; 

1) 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde belirtilen şartları taşımak, 

2) ALES’ten en az 70, Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen merkezi yabancı dil sınavından en az 50 puan veya eşdeğerliği kabul edilen bir sınavdan bu puan muadili bir puan almış olmak gerekir.

3) Ön değerlendirme ve nihai değerlendirme aşamalarında lisans mezuniyeti notunun hesaplanmasında kullanılacak 4’lük ve 5’lik not sistemlerinin 100’lük not sistemine eşdeğerliği Yükseköğretim Kurulu kararıyla belirlenir. Diğer not sistemlerinin 100’lük not sistemine eşdeğerliğine yükseköğretim kurumlarının senatoları karar verir. 

4) Araştırma Görevlisi kadrosuna başvurabilmek için; sınavın yapıldığı yılın ocak ayının birinci günü itibarıyla otuz beş yaşını doldurmamış olmak ve tezli yüksek lisans, doktora veya sanatta yeterlilik eğitimi öğrencisi olmak gerekir 

5) Araştırma Görevlisi kadrolarına 2547 sayılı Kanunun 50/d maddesine göre atama yapılacaktır. 

6) Öğretim görevlisi kadrosuna başvuracak adaylarda en az tezli yüksek lisans derecesine sahip olmak veya lisans ve yüksek lisans derecesini birlikte veren programlardan mezun olmak şartı aranır.


 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN