ETSO Heyeti, Başkan Hisarcıklıoğlu ile görüştü 

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İdris Alan ve oda heyeti, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu ile bir araya geldi. Başkan Alan, Elazığ yatırımcılarının projelerini ve sorunlarını Başkan Hisarcıklıoğlu ile paylaştı. 

PAYLAŞ
Elazığ Detay Haber - Gülşah Altaş

Elazığ’ın ekonomik kalkınması ve mevcut iş imkanlarının geliştirilmesi amacıyla görüşmelerini aralıksız sürdüren Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İdris Alan, beraberindeki Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası heyetiyle birlikte Ankara’daki görüşmelerini sürdürüyor. Başkan Alan, Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Tuba Demirkıran, Başkan Yardımcısı Seda Demirtaş Genç, Elazığ Genç Girişimciler Kurulu Başkanı Ahmet Kutlu, Başkan Yardımcısı Yusuf Duha Açıkkapı ile birlikte Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’na yatırıcımların sorunlarını ve projelerini iletti. 

Kadın ve gençlerin girişim ve yenilikçi düşünce ve projelerinin desteklenmesi gerektiğine dikkat çeken Elazığ Ticaret ve Odası Başkanı İdris Alan, “İlimizin ekonomik alanda gelişmesi ve hak ettiği konuma ulaşmasında kadınlarımızın ve gençlerimizin hem inovatif düşünde hem de girişimciliklerinin önünü açmak ve desteklemek amacıyla geçtiğimiz aylarda oluşturduğumuz Kadın ve Genç Girişim guruplarımızın çalışmalarını memnuniyetle takip ediyoruz.  Kadın Girişim Gurubumuzun değerli başkanı Sayın Tuba Demirkıran ile Genç Girişim Gurubu Başkanımız Sayın Ahmet Kutlu ve ekipteki takım arkadaşlarının hazırladıkları projeler bizlerin takdirini kazandı. Bu projeleri hep birlikte Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanımız Rifat Hisarcıklıoğlu’na sunduk.  Bu projelerimizin hayata geçmesiyle birlikte kadın ve gençlerimizin üretime ve şehir ekonomisine katkısı artacak ve buradan birçok başarı hikâyeleri doğacaktır” dedi. Elazığ’ın ekonomik gelişmesini memnuniyetle izlediklerini belirten Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu da: “Elazığ’da son yıllarda ekonomide önemli gelişimlerin olduğunu biliyor ve memnuniyetle izliyoruz. Bu konuda İdris Alan Başkanımızın özel gayretlerini de takdir ediyoruz. Kendisinin Elazığ’ın teşvikte 6. Bölgeye alınma sürecindeki cesur çıkışlarını ve katkılarını da biliyoruz. 6. Bölge ile başlayan üretim seferberliğinin Elazığ’ı ihracatta önemli bir noktaya taşıması ve istidama olan katkıları, yeni yatırımcıların Elazığ’a yönelmeleri de gösteriyor ki İdris Başkanımızın bu gayret ve fedakârlığı karşılıksız kalmamış.  Memnuniyetle görüyoruz ki teşvikte 6. Bölge Elazığ için can simidi ve kurtuluş vesilesi olmuş. Ben bu gayretlerinden dolayı Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Başkanımız İdris Alan’ı tebrik ediyorum. Kendileriyle bizleri ziyaret eden Kadın ve genç Girişimciler Başkanları ve heyetine teşekkür ediyorum.” İfadelerini kullandı.


 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN