Erol'dan, görevden alınan Çelik ile ilgili açıklama 

Şeker Fabrikası Müdürü Mümtaz Çelik'in görevden alınması ile ilgili açıklama yapan CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, 'Elazığ Şeker Fabrikası Müdürü'nün görevden alınmasına geçtiğimiz günlerde düzenlenen pancar alım kampanyası programına çağrılmış olmam ve orada yapmış olduğum konuşma gerekçe oluşturmuş olabilir' dedi. 

PAYLAŞ
Elazığ Detay Haber - Gülşah Altaş

Cumhuriyet Halk Partisi Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, Şeker Fabrikası Müdürü Mümtaz Çelik’in görevden alınmasının kendisinin pancar alım kampanyasının başlaması nedeniyle düzenlenen törene çağrılması ile ilgili olabileceğini söyledi. 

Erol yaptığı açıklamada, “Elazığ Şeker Fabrikası Müdürünün görevden alınmasına geçtiğimiz günlerde düzenlenen pancar alım kampanyası programına çağrılmış olmam ve orada yapmış olduğum konuşma gerekçe oluşturmuş olabilir. Elazığ halkının tamamını ilgilendiren konulardaki programlara davet edilmemem için pek çok kez sarf ettikleri çaba zaten hemşerilerimizin malumudur. Ancak fabrika müdürünün görevden alınmasının asıl gerekçesi 20 yıldır özelleştirme kapsamında olan Elazığ Şeker Fabrikası’nın 2021 yılında üretim kapasitesini artırarak başarılı işler yapması nedeniyle özelleştirme kapsamından çıkarılmış olmasıdır. Fabrika, 2021 itibariyle 206 bin ton pancar işlemiş ve 106 gün boyunca alım kampanyası yapmıştır. Bu süre içerisinde 27 bin 890 ton kristal şeker üretimi yapılmış 8 bin 430 ton melas 58 bin 150 ton ise yaş pancar posası elde edilmiştir. Bunun karşılığında üreticilerimize ürün bedeli olarak 95 milyon lira ödeme yapılmıştır.  Böylesine başarılı bir yönetim gösteren insanları görevden aldırmak ancak “özelleştirme” adı altında 70 milyar dolar gibi ülke tarihinin en büyük yağmasına sebep olmuş zihniyetin yapacağı iştir. Vurgun yapamadıkları için yeni bir senaryo ile müdürü görevden aldırıp fabrikayı peşkeş çekmek mi istiyorlar?” dedi.


 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN