Erdoğan ve Bahçeli'den Hatay'a ziyaret

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Hatay'a yapacakları ziyarette çalışmaları yakından takip edecek.

PAYLAŞ
Elazığ Detay Haber - Gülşah Altaş

Türkiye, tarihinin en büyük deprem felaketi ile yüzleşti. İlki Kahramanmaraş'ın Pazarcık ilçesinde 7.7, ikincisi 9 saat sonra Elbistan ilçesinde 7.6 olmak üzere yaşanan iki büyük deprem Osmaniye, Kahramanmaraş, Hatay, Adıyaman, Diyarbakır, Şanlıurfa, Gaziantep, Kilis, Adana, Malatya ve Elazığ'ı etkiledi.

Hatay ve Kahramanmaraş'ın neredeyse haritadan silinmesine neden olan bu büyük felakette son verilere göre ölü sayısı 41 bini geçti. Büyük felaketten hemen sonra yaraların sarılması için Türkiye seferber olurken Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, felaketten etkilenen illeri tek tek ziyaret etti.

Cumhur İttifakı deprem bölgesine gidiyor

Cumhurbaşkanı bu kez MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile yola çıkıyor. Cumhur İttifakı'nın iki lideri bugün deprem bölgesine gidecek. Hatay'a gidecek olan Bahçeli ve Erdoğan, bölgedeki çalışmaları yakından inceleyecek ve depremzedelerle bir araya gelecek. Bahçeli, geçtiğimiz hafta grup toplantısında deprem bölgelerine ziyaretinin sinyalini vermişti.

Bahçeli, "Zaman gelmiştir, şimdi vakit yollara düşme vaktidir. Osmaniye, Kahramanmaraş, Hatay, Adıyaman, Diyarbakır, Şanlıurfa, Gaziantep, Kilis, Adana ve Malatya'da milletimle tek yürek olacağım, tek ses olacağım, mahzun illerimizin ve mağdur vatandaşlarımızın hepsini birden, çalışmaların aksamasına fırsat vermeden sırayla ziyaret edeceğim." demişti.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN