ELHAK Platformu Ocak ayı toplantısı düzenlendi 

ELHAK Platformu Dönem Sözcüsü Abdullah Kömürlü, Ab-ı Hayat Vakfı'nda düzenlenen toplantıda gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. 

PAYLAŞ
Elazığ Detay Haber - Muhammed Fatih Akarsu

Elazığ Hak Adalet ve Kardeşlik Platformu (ELHAK) Platformu Ocak ayı basın toplantısı gerçekleştirildi. Ab-ı Hayat Vakfı’nda düzenlenen toplantıda ELHAK Platformu Dönem Sözcüsü Abdullah Kömürlü açıklamalarda bulundu. 

ELHAK Platformu Dönem Sözcüsü Abdullah Kömürlü açıklamasında, “Öncelikle İçerisinde bulunduğumuz üç ayların İslam alemine hayırlar getirmesini, Yüce Rabbimizin bizi Kur’an ayı olan Ramazana eriştirmesini diliyoruz. Son günlerde önce İsveç’te ardından da Hollanda’da yüce kitabımız Kur’an-ı Kerim’e yönelik yapılan alçakça saldırıların faillerini ve bu eylemlerin gerçekleşmesine müsaade eden adı geçen ülkeleri şiddetle lanetliyoruz. Her geçen gün artan ‘’İslamofobik’’ tutum ve davranışların bir an önce sona erdirilmesi gerektiğini ifade etmek istiyoruz. Demokrasi ve ‘’düşünce özgürlüğü’’ adı altında gerçekleştirilen bu aşağılık eylemlerin Allah’ın izni ile Müslüman dünyasını bir araya getirip yüce kitabımız Kur’an-ı Kerim’e bağlılığımızı daha da arttıracağı inancını taşımaktayız. Bu anlamda milletçe vereceğimiz en güzel cevaplardan birinin okullarımızda10 Şubat 2023’e kadar devam edecek seçmeli ders tercihlerinde “Kur’an-ı Kerim, Peygamberimizin Hayatı ve Temel Dini Bilgiler” derslerinin tüm öğrencilerimiz tarafından seçilmesi olacaktır. Bir yandan Avrupa’da kutsal değerlerimize saldırılırken diğer yandan Filistin’de İsrail İşgal gücünün işlediği katliamlar, ümmet olarak önce değerlerimize sonra da birbirimize sımsıkı sarılmamızın ne kadar elzem olduğunu ortaya koymaktadır” ifadelerini kullandı. 

ELHAK Platformu Ocak ayı toplantısı düzenlendi 

KÖMÜRLÜ: DOĞALGAZ HATTININ BULUNMAMASINI İLİMİZİN BİR EKSİĞİ OLARAK GÖRÜYORUZ 

Başkan Abdullah Kömürlü, “İlimizde meydana gelen asayiş olayları ve artan hırsızlık olayları ile ilgili tedbirler alınması noktasında yetkililerin önleyici tedbirler almasını ve kolluk kuvvetlerinin gereken hassasiyeti göstermesini bekliyoruz. Özellikle kırsaldaki bahçe evleri ve yazlıkların hırsızların uğrak yeri haline geldiğine görsel, yazılı ve sosyal medya aracılığı ile şahit olmaktayız. Şehrimizdeki vatandaşlarımızın can ve mal güvenliği endişesi taşımadan huzur ve sükûn içerisinde hissetmeleri için yetkililerin gerekli tedbirleri almalarını bekliyoruz. İşlenen bu suçlar ile alakalı cezaların caydırıcılıktan uzak olmasının suçluları cesaretlendirdiği görülerek gerekli düzenlemeler yapılmalıdır. Şehir merkezinde doğalgazsız mahallenin olmadığı hatta birçok belde ve köylerde dahi doğalgaz kullanımının olmasına rağmen Aksaray Mahallesi Bahçeler mevkiinde doğalgaz hattının bulunmamasını ilimizin bir eksiği olarak görüyor ve bu konuda bir an önce gereken altyapı çalışmalarının başlatılarak bahsi geçen yerlerde de doğalgaz kullanımının sağlanması gerektiğini buradan ifade etmek istiyoruz. İlimiz atık su arıtma tesisinin tam kapasite ile çalışmıyor olmasının da mevcut Keban baraj gölüne ve çevresini kirletmesi sebebiyle tesisin bir an önce tam kapasite çalışmasının sağlanması yönünde yetkilileri göreve davet ediyoruz” şeklinde konuştu.


 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN