Elazığlı gençler Rize'de 

Gençlik ve Spor Bakanlığı Anadoluyuz Biz projesi kapsamında, Elazığ Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından Rize iline gönderilen gençler burada Rize Kültürüne ait yemekleri tadarak, tarihi ve kültürel dokusunu yerinde gezerek yeni arkadaşlıklarla Gönül Köprüsü kurmak için yola çıktılar. 

PAYLAŞ
Elazığ Detay Haber - Gülşah Altaş

Geçtiğimiz günlerde yine proje kapsamında Hatay ilinden Gençleri şehrimiz de ağırlayan Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, bugün 40 genci Rize’ye yolculadılar. Doğal güzellikleri içinde barındıran Karadeniz’in Özel şehirlerinden biri olan Rize’de 4 gün boyunca düzenlenen programlarla gezme fırsatı bulacaklar. 

Geziye dair açıklamalar da bulunan İl Müdürü Abdulsamet Eren, "Gençlik ve Spor Bakanlığımız destekleri gerçekleştirilen projeler kapsamında daha öncesinde Anadolu’nun farklı illerinden gelen gençlerimizi Anadoluyuz Biz projesi kapsamında İlimizde ağırlamıştık. Projenin devamı kapsamında Şehrimizden Gençlerimizi Rize iline uğurluyoruz. Tarihi ve Kültürel yerlerini gezme fırsatı bulan gençlerimiz, Yöresel Yemekleri tatma imkanı bulacaklar, aynı zamanda burada yeni arkadaşlıklar dostluklar kurup, farklı illerden Gönül Köprüsü kuracaklar. Gezi kapsamında gençlerimizi Rize ilinde ağırlayan İl Müdürlüğüne ve Personellerine alakalarından ötürü teşekkür ediyorum, birçok gencimizin gerek kamplarla gerekse gezilerle yeni şehirler keşfediyor, yeni arkadaşlıklar kuruyorlar. Bu bağlamda da bizleri bu imkanları sunan Gençlik ve Spor Bakanımız Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu’na ve Bakanlığımız bürokratlarına şükranlarımı arz ediyorum” ifadelerini kullandı.


 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN