Elazığ Belediyesi'nden seminer 

Elazığ Belediyesi ve Elazığ İl Sağlık Müdürlüğü ortaklığıyla Elazığ Belediyesi Personeline Sigarayı Bırakma semineri verildi. 

PAYLAŞ
Elazığ Detay Haber - Gülşah Altaş

Elazığ Belediyesi, sosyal belediyecilik faaliyetleri kapsamında personellerine yönelik sigarayı bırakma semineri düzenledi. Elazığ Belediyesi İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü ile Elazığ İl Sağlık Müdürlüğü ortaklaşa Elazığ Belediyesi Hazar Toplantı Salonu'nda gerçekleştirilen seminerde Elazığ İl Sağlık Müdürlüğü personellerinden Dr. Halide Akbulut ve Psikolog Emine Canacankatan Kıl tarafından belediye personeline yönelik “Sigarayı Bırakma” konulu seminer verildi. 

PERSONELE SİGARANIN ZARARLARI ANLATILDI 

Sigaranın insan sağlığına verdiği zararlara dikkat çekmek için belediye personeline yönelik seminer verildiğini söyleyen eğitmenler, "Yapılan çalışmalar gösteriyor ki; yasaklı bağımlılık yapıcı maddeleri kullananların hemen hemen tümü sigara kullanmakta ve yine bağımlılık yapıcı maddelerle tanışması sigara ile olmaktadır. Şunu unutmamalıyız  ‘Sigara Masum Değildir. Sigara sizi özgür kılmaz.’  Daha büyük, daha yetişkin, daha karizmatik, daha iyi arkadaş yapmaz. Ama daha çok hasta olmanıza sebep olur. Elazığ Belediyesi olarak sigarayla mücadele devam edeceğiz.” ifadelerini kullandı. Seminer sonunda sigarayı bırakmak isteyen personeller, sigarayı bırakma polikliniğine yönlendirildi. Daha sonra gelen sorular cevaplandırılarak program sonlandırıldı.


 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN