El Aksa Platformundan Gazze için çağrı!

El Aksa platformu 'Gazze İçin De Bayram Olsun' sloganı ile ümmet bayramlaşması programı düzenledi. Gazze için destek çağrısında bulunan platform üyeleri, İsrail için alınan ihracat kısıtlamasının kapsamının genişletilmesini istedi.

PAYLAŞ
Elazığ Detay Haber - Gülşah Altaş

El Aksa Platformu, Cuma namazı sonrası İzzetpaşa Camisi avlusunda toplandı.

 “Gazze İçin De Bayram Olsun” sloganı ile bir araya gelen platform üyeleri adına açıklama yapan Osman Gür, direnişte 6’ıncı ayın geride kaldığını belirterek, İslam dünyasının hala sessiz kaldığını ifade etti.

El Aksa Platformundan Gazze için çağrı!

İsrail’e ihracat kısıtlamasının olumlu ama yetersiz bulduklarını ifade eden Gür, Adana ve Malatya’daki Amerikan üslerinin kapatılması gerektiğini söyledi.

Gür, “Gazze, direnişiyle onurlu ve aziz. Ümmet; ramazan, iftar ve hatta bayram telaşıyla mahcup ve maalesef zelil. Gazze, direnişiyle, şehadetleriyle ders vermeye, uyandırmaya, diriltmeye devam ediyor. İslam dünyası ise anlamıyor. Son olarak tüm mazlumlardan yana olduğumuzu, kassam mücahitlerinden yana olduğumuzu, kanımızın son damlasına kadar zalimlere karşı olduğumuzu, yer yüzünde hiç fitne kalmayıp din tamamen Allah'ın oluncaya kadar mücadeleye devam edeceğimizi tekrarlıyoruz” dedi.

El Aksa Platformundan Gazze için çağrı!

Açıklamanın ardından bayramlaşma programı duanın ardından sona erdi.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN