Depremin vurduğu 10 ilde okullar tatil edildi 

Kahramanmaraş'ın Pazarcık ilçesinde 7,4 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Deprem çok sayıda ilden de hissedildi. Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, '284 can kaybı var, yaralı sayısı 2 bin 323' açıklamasını yaptı. Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay, Kahramanmaraş, Malatya, Gaziantep, Hatay, Adana, Kilis, Adıyaman, Diyarbakır, Şanlıurfa, Osmaniye'de okulların bir hafta süre ile tatil edildiğini açıkladı. 

PAYLAŞ
Elazığ Detay Haber - Gülşah Altaş

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığının (AFAD) internet sitesinde yer alan bilgiye göre, Kahramanmaraş'ın Pazarcık ilçesinde saat 04.17'de 7,4 büyüklüğünde deprem kaydedildi. Deprem, yerin 7 kilometre derinliğinde gerçekleşti. Çok sayıda ilden de hissedilen depremin 30 saniyeden fazla sürdüğü öğrenildi. Depremin ardından yıkımın meydana geldiği iller ise şöyle: Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Kahramanmaraş, Malatya, Gaziantep, Hatay, Adana, Kilis, Adıyaman, Diyarbakır, Şanlıurfa, Osmaniye’de okulların bir hafta süre ile tatil edildiğini açıkladı. 

MALATYA'DA 23 KİŞİ YAŞAMINI YİTİRDİ 

Malatya Valisi Hulusi Şahin, kentte depremde şu ana kadar 23 kişinin hayatını kaybettiğini, 420 kişinin yaralandığını, 140 binanın yıkıldığını açıkladı. 

ŞANLIURFA'DA 18 KİŞİ YAŞAMINI YİTİRDİ 

Şanlıurfa Valisi Salih Ayhan, "Depremde şu an 18 vatandaşımız vefat etti, 67 vatandaşımız da yaralı" açıklamasını yaptı. 

DİYARBAKIR'DA 14 CAN KAYBI 

Diyarbakır'dan son gelen bilgilere göre 14 kişi hayatını kaybetti. Vali Ali İhsan Su, TRT Haber yayınına konuk oldu. Vali Su, şu açıklamalarda bulundu: "Depremde 7 bina çöktü. Tüm ekiplerimiz alanda. Arama-kurtarma çalışmaları sürüyor." 

GAZİANTEP'TE 531 GÖÇÜK VAR 

Gaziantep Valisi Davut Gül, "Depremin ardından ilk andan itibaren 657 ihbar aldık, tamamı değerlendirildi, kent genelinde 531 göçük söz konusu" açıklamasını yaptı. 

OSMANİYE'DE 5 KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ 

Osmaniye Valisi Erdinç Yılmaz, kentte 34 binanın yıkıldığını, 5 kişinin hayatını kaybettiğini ve kurtarma çalışmalarının sürdüğünü söyledi. Osmaniye'den bir vatandaşın enkaz altından çıkarıldığı anlar TRT Haber canlı yayınına yansıdı. 

KİLİS'TE 4 CAN KAYBI VAR 

Kilis Valiliği, 07.15 itibarıyla 49 ihbar alındığını ve Musabeyli ilçesinde 4 ölü, 10 yaralı bulunduğunu açıkladı.


 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN