Bulut: Palu-Kovancılar hastanemizin yapım ihalesi yakında yapılacak 

AK Parti MKYK Üyesi, Genel Merkez Teşkilat Başkan Yardımcısı ve Elazığ Milletvekili Metin Bulut, Palu Kovancılar devlet hastanesinin yapımı için Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ile görüştü. Milletvekili Bulut, 'Palu Kovancılar Hastanemizin yapım ihalesi yakında yapılacak ve hastane inşaatı başlayacak' dedi. 

PAYLAŞ
Elazığ Detay Haber - Gülşah Altaş

Palu ve Kovancılar’da yaşayan vatandaşların devlet hastanesi talebi üzerine harekete geçilmişti. AK Parti MKYK Üyesi, Genel Merkez Teşkilat Başkan Yardımcısı ve Elazığ Milletvekili Metin Bulut yapılacak olan hastanelerle ilgili girişimlerde bulundu. 

Milletvekili Bulut, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ile Palu ve Kovancılar’ı kapsayacak şekilde yapılacak olan devlet hastaneleri ile ilgili görüştü. Elazığ Milletvekili Metin Bulut Palu – Kovancılar Devlet hastanelerinin ihalesinin yakın zaman içerisinde gerçekleştirileceğini söyledi. 

Bulut: Palu-Kovancılar hastanemizin yapım ihalesi yakında yapılacak 

AK Parti MKYK Üyesi, Genel Merkez Teşkilat Başkan Yardımcısı ve Elazığ Milletvekili Metin Bulut, “Palu Kovancılar Devlet Hastanesinin Yapımı için Sağlık Bakanımız Sayın Fahrettin Koca ve Strateji Başkanımız ile görüştüm. Hastane inşaatının bir an önce başlayıp bitirilmesi ile ilgili girişim ve görüşmelerimiz devam ediyor. Bu anlamda geçen hafta gerçekleştirdiğimiz MKYK toplantımızda Sağlık Bakanımız Sayın Fahrettin Koca ile ve Strateji Başkanımızla görüştüm. Yatırım programına alınan hastanemizin yapımı için gereken bütçenin onaylanması ile ilgili talebimizi kendilerine yeniledik. Talebimiz ile yakından ilgilenen Sağlık Bakanımıza teşekkür ediyorum. İki ilçemizden bize gelen hastahane yapılması talebini Sağlık Bakanımıza iletmemiz ile başlayan süreci yakından takip ediyoruz. Palu ve Kovancılar Devlet Hastanesini yapacağız!" ifadelerini kullandı. 

Bulut: Palu-Kovancılar hastanemizin yapım ihalesi yakında yapılacak 

Milletvekili Bulut, “Elazığ’da Palu arasına yapacağımız “150 Yataklı Devlet Hastanesinin” yer tespitini daha önce yapmıştık. İki ilçemizin ortasında ulaşımı rahat ve iki ilçemizden ve çevre ilçelerimizden vatandaşlarımıza rahatlıkla hizmet sunabilecek bir mesafede olmasına dikkat ederek yer tespitini yapmıştık. Hastanemizin proje ihalesi daha önce gerçekleşmişti. Pandemi ve daha sonrasında gelen ekonomik gelişmeler projenin ertelenmesine neden olmuştu. Kamuoyunun bildiği üzere Palu-Kovancılar Devlet Hastanesinin yapımı ile ilgili strateji yatırım planına alınmıştı. Hastane ihalesinin bir an önce yapılarak hizmete kazandırılması için süreci yakından takip ediyorum. Palu Kovancılar Hastanemizin yapım ihalesi yakında yapılacak ve hastane inşaatı başlayacak” şeklinde konuştu.


 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN