Başkan Şerifoğulları: Elazığ basınımızın tarihini Basın Müzemizde yaşatacağız

Elazığ'a kazandırdığı vizyon projeleriyle vatandaşların büyük takdirini toplayan Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, ilimize değer kazandırmaya ve şehri adeta yeniden inşa etmeye devam ediyor...

PAYLAŞ
Elazığ Detay Haber - Muhammed Fatih Akarsu

Türkiye'nin en genç belediye başkanlarından olan, şehir için gecesini gündüzüne katarak çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdürmeye devam eden Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları seçim döneminde sözünü  verdiği projelerden biri olan ve ilimizin köklü basın camiasına büyük katkılar sağlayacak "Basın Müzesi" çalışmalarında sona gelindi...

İlimiz Harpu'ta bulunan ve Başkan Şerifoğulları'nın talimatıyla Elazığ Belediyesi tarafından restorasyonu tamamlanan Sağir Müftü Konağı, Elazığ'ın basın tarihine ışık tutacak bir müze haline dönüştürüldü.

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününde açılışı gerçekleştirilmesi planlanan ve Türkiye'de sayılı müzelerden biri olan Basın Müzesi profesyonel bir ekip tarafından tefrişatı tamamlanıp, en kısa sürede ziyaretçilerini ağırlayacak.

Cumhuriyet döneminin en köklü basın camiasına sahip ilimiz medyası çalışmalarına büyük katkılar sağlayacak olan ve çalışmalarında sona gelinen Basın Müzesinde incelemelerde bulunan Başkan Şerifoğulları; "Elazığ basınımızın tarihini Basın Müzemizde yaşatacağız" dedi.

Elazığ Belediyesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Serhat Demiral ile birlikte müzede incelemelerde bulunan Başkan Şerifoğulları burada yaptığı değerlendirmede; "Anadolu basın tarihine önemli katkılar sağlayan Elazığ basınımızın tarihini Basın Müzemizle yaşatıyoruz.Elazığ Basın Müzesi olarak hizmete sunacağımız Sağir Müftü Konağı'nda çalışmalarımızla ilgili incelemelerde bulunduk" dedi.

 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN