Başkan Şerifoğulları, çalışmaları inceledi 

Kent meydanı ve yer altı otoparkı inşaatında incelemelerde bulunan Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, projenin tamamlanmasıyla şehrin otopark ihtiyacı büyük oranda karşılanacağını söyledi. 

PAYLAŞ
Elazığ Detay Haber - Gülşah Altaş

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, şehir genelinde yapımı devam eden belediye çalışmalarını yerinde Kent Meydanı ve Yer Altı Otoparkı inşaatında incelemelerde bulundu. Tarihi Öğretmenevi Binası yanında inşa edilen, kent meydanında yapılan çalışmalarla ilgili yetkililerden bilgi alan Başkan Şahin Şerifoğulları, toplamda 38 bin metrekare alanda 900 araçlık iki katlı yer altı otoparkı ile birlikte otopark probleminin de ortadan kalkacağını kaydetti. 

Kent Meydanı ve Yer Altı Otoparkı projesinin kısa süre sonra tamamlanacağına dikkat çeken Başkan Şahin Şerifoğulları, hem otopark probleminin çözüleceğini hem de vatandaşların aileleri ile birlikte şehir merkezinde kaliteli vakit geçirebilecekleri yeni bir buluşma noktasına kavuşacaklarını söyledi. 15 Temmuz Demokrasi Meydanı ve Yer Altı Otoparkı inşaatında ise çalışmalar devam ediyor. Modern teknoloji ile donatılacak 224 araç kapasiteli yer altı otoparkı iki katlı ve toplam 7 bin metrekare kapalı alana sahip olacak. Projenin devamında ise otopark alanının üst kısmı 15 Temmuz Demokrasi Meydanı ile bütünlük oluşturacak şekilde 11 bin metrekarelik bir yaşam alanı olarak düzenlenecek.


 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN