Başkan Şerifoğulları, Batı Prestij Konutları sahasında incelemelerde bulundu 

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, şehre kazandırılacak yeni yaşam alanı Batı Prestij Konutları sahasında incelemelerde bulundu. 

PAYLAŞ
Elazığ Detay Haber - Gülşah Altaş

Aşağı Demirtaş-Hankendi sınırları içerisinde 560 dönüm alan üzerinde inşa edilecek toplam 501 adet, 3+1 ve 5+1 olmak üzere iki ayrı tipteki dubleks müstakil konutların satışının büyük bölümü gerçekleştirildi. Şehre kazandırılacak yeni yaşam alanı okulu, camisi, spor sahaları ve çocuk parkları ile her türlü sosyal imkanı bünyesinde bulunduracak. Satışların devam ettiği Batı Prestij Konutları sahasında altyapı ve yol çalışmalarına ilişkin zemin düzeltme çalışmaları başlatıldı. 

Başkan Şerifoğulları, Batı Prestij Konutları sahasında incelemelerde bulundu 

ŞERİFOĞULLARI: ELAZIĞ’IMIZIN YAŞAM KALİTESİNİ YÜKSELTMEK İÇİN KARARLI ADIMLARLA ÇALIŞMALARIMIZI SÜRDÜRECEĞİZ 

Fiziki çalışmaların başlatıldığı alanda incelemelerde bulunan Başkan Şerifoğulları; güvenli, konforlu ve sosyal donatılarıyla şehir kültürüne sahip bir yaşam alanı oluşturacaklarını ifade ederek, “Projemiz, iki açıdan büyük önem taşıyor. Şehrin en cazip alanında inşa edeceğimiz modern mimariye sahip konutlarımız; eğitim alanları, sağlık ve spor tesisleri, kapalı yüzme havuzları ve konutlardan bağımsız ticari alanları, cami gibi sosyal alanları ile şehrimizin en prestijli ve örnek bir niteliğe sahip yaşam alanı olacak. Projemizin ikinci önemli özelliği ise bu konutların satışından elde edeceğimiz gelirle şehrimizin depreme dayanıklı modern bir kent yolunda ilerlemesine katkı sağlayacağız. Daha önce açıkladığımız gibi bu projeden gelmesi planlanan ek geliri, Türkiye’de bir ilke imza atarak kentsel dönüşüm çalışmalarına aktararak, vatandaşlarımıza 50-75 bin TL arasında teşvik amaçlı hibe kira yardımı vereceğiz. Elazığ’ımıza değer katmak, Elazığ’ımızın yaşam kalitesini yükseltmek için kararlı adımlarla çalışmalarımızı sürdüreceğiz” dedi.


 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN