Bağımsız Milletvekili Adayı Çoban: Şehrin ekonomisinin canlanması adına çalışacağız

Elazığ bağımsız milletvekili adayı Prof. Dr. Bilal ÇOBAN, seçim ziyaretleri kapsamında ŞIRA Meydanı'nı ve Yurtbaşı ilçesini ziyaret etti.  Yıllar öncesinde babasının Şıra Meydanı'nda ofisi olduğunu belirten bağımsız aday ÇOBAN, rahmetli baba dostları ile buluşmaktan, eski günleri yad etmekten mutlu olduğunu ifade etti. 

PAYLAŞ
Elazığ Detay Haber - Ömer Kaya

Bağımısız milletvekili adayı Prof. Dr. Bilal ÇOBAN, esnaf gezileri yaparken vatandaşın dertlerini dinledi. Yaptığı konuşmalarda şehrin ekonomisinin gelişmesi için yapılması gerekenleri ifade etti. Bağımsız aday Çoban’ın yaptığı açıklama;

Karaçor ve Pertek Köprüsü kentin elzem ihtiyacıdır

‘’ Karaçor bölgesi kentimiz tarımında üst noktadadır. Allah bereketini vermiş, bunu oradaki vatandaşımız değerlendirmiş fakat lojistiğini sağlamakta güçlük çekiliyor. Siyasi irade, kurumlar ve kurullar bu durumu hep göz ardı etmiştir. Maalesef olaylara bütünüyle bakmak yerine lokal, yalnızca sızıntılar tespit edilerek çözümler üretiliyor. Bu durum da orta ve uzun vadede mutsuz çoğunluk kitlemizi arttırıyor. Pertek köprüsünde de aynı problemi yaşadık. Sene 2012 den beri söylerim. Bırakın lojistiği, insanlarımızın feribotlarda oluşturdukları kuyruklardaki mağduriyetleri bile vicdani boyutta Pertek Köprüsü’nü yapmak için yeterli sebeptir. Karaçor ve Pertek Köprüsü bu kentin elzem ihtiyaçlarındandır. Sorunları biliyoruz. Nasip olursa 14 Mayıs sabahı halkımız iradesiyle yeterlilik sahibi 5 vekili seçecektir. Eğer ben seçilmiş olduğum taktirde, olaylara lokal değil bütünsel bakıp, uzun vadeli çözümlerle çocuklarımızın bile refaha erişeceği 100 yıllık manifestolarla ön açacağım. ‘’ dedi

Yurtbaşı esnafları ve sakinleri ile bir araya gelen bağımsız aday Prof. Dr. Bilal ÇOBAN, yalnızca hipodrom barındırmakla beldemizin gelişmeyeceğini, at yem entegre tesisleri, lüks konaklama tesisleri, rekreasyon alanları olmadıkça, at yarışı sporu hobi olarak kalır ve taraftarlar yarışı izledikten sonra evlerine dağılacağını ifade etti.

Bağımsız aday ÇOBAN’ın yaptığı açıklama şu şekilde sürdü; 

‘’ Burada birçok vatandaşımız Karaçor bölgesi eşraflarından. Var olsunlar. Şehrimizin sebzecilik faaliyetlerinde ön sırada üretim kapasitesi olan bölgemizi konuşuyorum. Sizler, yerel olan Elazığ biberini, şehirde 1 hafta önce de çıkarsanız eğer lojistik sıkıntınız olursa oradaki sürenin kazancı kalmaz. Bunu dışarıdan bakarken görüyorum. Sizler içeride yaşıyorsunuz. Nasip olacak ve yaptıracağız bu köprüyü korkmayın. Ya da hipodromun beldemizde olması avantajdır. Bu avantajı daha iyi kullanmak adına eğer at yem entegre tesisleri kurulmazsa, atıkların bertarafları yaygınlaştırılmazsa, konaklama tesisleri olmaz ve yarışı izlemek için Yurtbaşına gelen bir taraftar, yarış bitince hiçbir yere uğramadan evine giderse yazık olmaz mı beldemize? Yazık oluyor arkadaşlar yazık. Allah bize şanlı bir zafer nasip edecek ve Elazığ sevdalısı hemşerilerimizin sessiz çığlıklarını, bazılarının kulağını patlarcasına duymayasına vesile olacağız. ‘’ dedi.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN