Asgari ücret zammında kritik hafta 

İşçi ve işveren temsilcileri ile istişareler yapıldı. Görüşmeler hafta sonu da sürdü. Asgari ücrete ne kadar ara zam yapılacak? İşverene prim ve vergi desteği gelecek mi? Gözler bu haftaya çevrildi.

PAYLAŞ
Elazığ Detay Haber - Gülşah Altaş

ASGARİ ÜCRETTE ARTIŞ TRAFİĞİ 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TÜRK-İŞ Genel Başkanı Ergün Atalay'ı 16 Haziran'da AK Parti Genel Merkezi'nde kabul etmişti. Bu kabulün ardından asgari ücrete ek zam beklentisi ve görüşme trafiği hızlandı. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin de TÜRK-İŞ Başkanı ve Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu Yönetim Kurulu Başkanı ile ayrı ayrı görüştü. Hafta sonu da sendikalar kendi aralarında bir araya geldi. 

TİSK: MUTLAKA MASADA OLACAĞIZ 

TİSK yaptığı açıklamada, "Asgari ücretin değerlendirilmesine dair yapılacak olası bir toplantıda işveren tarafını temsilen mutlaka masada olacağız" denildi. Olası bir değerlendirmeye olumlu yaklaşılacağı vurgulandı. 

ARA ZAM KONUSUNDAKİ GELİŞMELER BU HAFTA AÇIKLANACAK 

Asgari ücrete ocak ayında yüzde 50,5 ile tarihin en büyük artışı yapıldı. Geçen yıla göre net asgari ücret 1428 lira zamlandı, 4 bin 253 liraya yükseldi. Şimdi gözler yeni düzenlemede. Ara asgari ücret zammının ne olacağında.


 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN