AK Parti'nin Elazığ Belediye Başkan Adayı Şahin Şerifoğulları oldu 

AK Parti'nin merakla beklenen Elazığ Belediye Başkan Adayı belli oldu. AK Parti'nin Elazığ Adayı Şahin Şerifoğulları oldu. 

PAYLAŞ
Youtube Kanalı VİDEO
Elazığ Detay Haber - Gülşah Altaş

AK Parti’nin Elazığ Belediye Başkan Adayı mevcut Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları oldu. AK Parti’nin uzun bir süredir devam eden aday belirleme çalışmalarında son nokta konuldu. Bugün İstanbul’da gerçekleştirilen aday tanıtım toplantısında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti’nin Elazığ Belediye Başkan Adayını açıkladı.   

AK Parti 31 Mart 2024 tarihinde yapılacak yerel seçimlere Elazığ’da mevcut Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları ile girecek. Gerçekleştirilen aday tanıtım toplantısına Elazığ Belediye Başkanı ve AK Parti Elazığ Belediye Başkan Adayı Şahin Şerifoğulları, AK Parti Elazığ Milletvekilleri Erol Keleş, Ejder Açıkkapı, Mahmut Rıdvan Nazırlı, AK Parti Elazığ İl Başkanı Şerafettin Yıldırım ve il teşkilatı katıldı. 

ŞAHİN ŞERİFOĞULLARI KİMDİR? 

1980 yılında Elazığ'da doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini Elazığ'da tamamladı. Elazığ İmam Hatip Lisesi’nden mezun olduktan sonra Fırat Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Tarih bölümünü tamamladı. Ahmet Yesevi Üniversitesi Yerel Yönetimler Bölümünde Yüksek Lisans eğitimi aldı. BOTAŞ Genel Müdürlüğü’nde 3 yıl süreyle uzman olarak çalıştı. Akaryakıt istasyonları ile inşaat ve güneş enerjisi sektörü alanında faaliyet gösteren aile şirketinde yönetici olarak görev yaptı. 2010 yılında Elazığ Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanlığı görevine seçildi ve 2018 yılına kadar bu görevi başarıyla yürüterek ilimiz spor kulüplerine sağladığı imkanlarla Elazığ’da sporun gelişimine büyük bir ivme kazandırdı. Ayrıca, Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu Yönetim Kurulu Üyeliği, Türkiye Futbol Federasyonu Amatör Kurul Üyeliği ve Tügva Elazığ İstişare Kurulu Üyeliği görevlerinde bulundu. 24 Haziran 2018 tarihinde yapılan genel seçimlerde, AK Parti Genel Merkezi tarafından Elazığ 5. Sıra milletvekili adayı gösterildi. 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde Cumhurbaşkanımız ve AK Parti Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın tensipleri ile Elazığ Belediye Başkan adayı oldu. Yapılan seçimlerde Elazığ halkının büyük teveccühüyle Belediye Başkanı seçilen Şahin ŞERİFOĞULLARI, evli ve 3 çocuk babasıdır.

 

 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN