AK Parti Milletvekili adayları seçim çalışmalarını sürdürüyor

AK Parti Elazığ Milletvekili adayları seçim çalışmalarını sürdürüyor. Bu kapsamda milletvekili adayları şehrin genelinde vatandaşlarla buluşmaya devam ediyor.

PAYLAŞ
Elazığ Detay Haber - Ömer Kaya

AK Parti Milletvekili adayları seçim çalışmalarını sürdürüyor

Açıkkapı: “Elazığ halkı, meclis çoğunluğumuz olmasın diye kurulan kirli tezgahı darmadağın edecek”

AK Parti Elazığ Milletvekili Adayı Ejder Açıkkapı, Elazığ’da ortaya atılan “Recep Tayyip Erdoğan’a oy verin, milletvekillerine vermeyin” algısının vatandaş nezdinde kabul görmediğini belirterek, “Elazığ halkı, meclis çoğunluğumuz olmasın diye çıkarılan algıyı bozacak ve kurulan kirli tezgahı darmadağın edecek.” dedi. 

Seçim çalışmalarını yoğun tempoda sürdüren AK Parti Elazığ Milletvekili Adayı Ejder Açıkkapı, ziyaretleri kapsamında mahalle ve köylerde vatandaşlarla bir araya gelmeye devam ediyor. 

Yoğun bir seçim süreci geçirdiklerini aktaran Açıkkapı, 14 Mayıs sabahına kadar durmadan yorulmadan çalışmaya devam edeceklerini vurguladı. 

AK Parti Milletvekili adayları seçim çalışmalarını sürdürüyor

Sahada gördükleri coşku ve heyecanın sandığa en güzel şekilde yansıyacağına inandığını kaydeden Açıkkapı, Elazığ’da çıkarılan algıların vatandaş tarafından kabul görmediğini, tüm bu algı söylemlerinin 14 Mayıs’ta boşa çıkarılacağını söyledi. 

“Yalan yanlış algılar, kirli tezgahlar, sinsi oyunlar sandıkta bertaraf edilecek” diyen Açıkkapı sözlerini şöyle sürdürdü; “Geçmişten bu yana Elazığ’ımız için AK Parti siyaseti hareketi olarak liderimizle birlikte güzel hizmetler kazandırmanın hep mutluluğunu yaşadık. Diyorlar ki, biz Cumhurbaşkanını seviyoruz, tabi ki ona biz de oy vereceğiz. Siz de oy verin ama Milletvekili Adaylarına oy vermeyin. Bu farklı bir tuzaktır çünkü onlar biliyorlar ki, liderimiz Recep Tayyip Erdoğan, bu seçimleri alacak ama biz onu mecliste nasıl yalnızlaştıralım bunun derdindeler. Düşünün 2018'den bugüne kadar ki süreç içerisinde Dünyada çok önemli bir ekonomik kriz çıktı. Türkiye de bu krizden en fazla etkilenen ülkelerden biri oldu. 2018'de ekonomimizi manipüle eden, dövizle oynayan bir Amerika'yı gördük. Daha sonra 2020 yılında bütün dünyayı etkileyen bir pandemi süreci yaşadık ve Türkiye'de iki büyük deprem yaşadık. 2020'de Elazığ depremini yaşadık. 25 bine yakın konutu bizler Elazığ'ımıza, o depremzede kardeşlerimize ağır hasarlı binaları yıkarak kazandırdık. 6 Şubat 2023'te Türkiye'yi yasa boğan, Müslümanları yasa boğan Kahramanmaraş ve Elbistan depremlerini yaşadık. Dünya tarihinde ilktir. Aynı gün 9 saat arayla 7.7 ve 7.6 depremlerle sarsıldık ve 50 binin üzerinde vatandaşımızı kaybettik. Tabi ben bu vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet diliyorum. Yaralılarımıza acil şifalar diliyorum.

AK Parti Milletvekili adayları seçim çalışmalarını sürdürüyor

Biz bu sıkıntıları yaşarken bakın Rusya-Ukrayna savaşı çıktı. Tahıl sıkıntısı çekildi. Yağ sıkıntısı çekildi. Dünya bir krize doğru sürüklendi ama orada da bizim o büyük liderimiz devreye girerek tahıl ambargosunu kaldırdı ve gemilerle bütün dünyaya ulaştırılmasını sağladı. Büyük bir kriz yaşandı. Enflasyonda inanılmaz boyutlara ulaşıldı ve bunda tabi ki özellikle Amerika'nın ve Avrupa'nın manipülatif yaklaşımları bizi daha fazla etkiledi. Peki biz mecliste 300'ün üzerinde Cumhur İttifakı ile birlikte milletvekiline sahip olmasaydık ne olurdu? Şu olurdu. Bugün ne ben burada olabilirdim, ne de siz benim karşımda durabilirdiniz. Türkiye batardı. Ekonomisi batardı. Çünkü bir ülkenin yönetilmesi için bir bütçeye ihtiyaç vardır ve siz o bütçeyi yapamazsanız ne işçinize maaş verebilirsiniz, ne memurunuza maaş verebilirsiniz, ne çiftçinize destek verebilirsiniz, ne iş adamınıza destek verebilirsiniz, ne asgari ücreti yükseltebilirsiniz. Dolayısıyla bütçe, plan bütçede görüşülür, genel kurula iner. Yani Türkiye Büyük Millet Meclisi'ne iner. Orada siz yeterli sayıda milletvekiline sahip değilseniz, o bütçenin geçmesi mümkün değildir. İşte şu 5 yıl süresince şayet biz 300'ün üzerinde milletvekiline sahip olmasaydık, biz emin olun asgari ücreti iş adamlarımıza destekle birlikte 8.500 liraya çıkartamazdık. Biz 1.500 lira olan emekli maaşımızı minimum 7.500 liraya çıkaramazdık. Memurumuza, işçimize 3- 4 kat zam veremezdik ve enflasyon karşısında tamamen ezilirdik. Şu anda onların yapmak istediği şudur. Cumhurbaşkanı zaten kazanıyor. Mecliste yeterli sayıda milletvekili olmasın ve Türkiye'de önümüzdeki süreçte kaos yaşansın, sokak olayları başlasın ve ABD'nin, Avrupa'nın baskısı giderek artsın. Bu dertteler. O yüzden Elazığlı kardeşlerim bu oyuna, bu tezgaha gelmeyecek, bu tuzağa düşmeyecek Allah'ın izniyle.”

AK Parti Milletvekili adayları seçim çalışmalarını sürdürüyor

AK Parti Milletvekili Adayı Prof. Dr. Erol Keleş: 2023 Yılı Sonrası İleri Teknoloji Ülkesi Olacağız

AK Parti Elazığ Milletvekili Adayı Prof. Dr. Erol Keleş, seçim çalışmalarını yoğun tempoda sürdürüyor. 

Milletvekili Adayı Prof. Dr. Erol Keleş, seçim çalışmaları kapsamında Tarım ve Orman İl müdürlüğü, Elazığ Şeker Fabrikası ve Öğretmenevini ziyaret ederek kurum yöneticileri ve personelle selamlaştı, çalışmalarında kolaylıklar diledi. 
Prof. Dr. Erol Keleş, daha sonra Sağlık Sen Elazığ Şube Başkanlığına giderek sendika yönetimi ve üyelerle bir araya geldi. 
Seçimlere ilişkin değerlendirmelerde bulunan Milletvekili Adayı Prof. Dr. Erol Keleş, “21 Yıllık bir AK Parti dönemi var. 2002 yılından yıllardan önceki Türkiye’yi hatırlayın, 2002 yılından sonra geldiğimiz noktayı değerlendirin. Türkiye altyapı, ulaşım, enerji, savunma sanayi konusunda, sağlık konusunda gerçekten çok ciddi mesafeler kat etti. Geldiğimiz nokta çok üst noktalar. Bölgede lider bir ülke. Dünyada  lider bir ülke olma yolunda ciddi adımlar atıyor. Şimdi, 2023’ten sonra Türkiye’nin bir hedefi var. Sayın cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan Türkiye Yüzyılı olarak ifade etti. 2023 yılı sonrası ileri teknoloji ülkesi olacağız. Bundan rahatsız olanlar var mı? Var. Bizim düşüncemiz, Cumhurbaşkanımıza ve partimize sahip çıkmak ve Türkiye Yüz Yılı için her zaman Cumhurbaşkanımızın yanında olmak, O’na güç vermek. Onun için 14 Mayıs seçimleri çok önemli.” dedi.

AK Parti Milletvekili adayları seçim çalışmalarını sürdürüyor

Elazığ’da sağlık alanında farklı projelerinin olduğunu söyleyen Prof. Dr. Erol Keleş, şöyle konuştu: “Biz şehir hastanesinde 2,5 yılda çok iyi işler yaptık. Benimle beraber çalışan arkadaşlarım bilir, ben gecemi gündüzüme kattım. Ama inanın siz de gecenizi gündüzünüze kattınız. Göreve geldiğim zaman hastanede günlük bakılan hasta sayısı 2 bin 250 civarındaydı. Milletvekili aday adayı olmak için istifa ettiğim gün hastanede bakılan günlük poliklinik sayısı 11 Bin 500’dü.  Hastanenin doluluk oranı görevi aldığımda yüzde 40’lar civarındaydı görevi bıraktığım gün yüzde 98 civarındaydı. Bu sizin sayenizde oldu. Biz beraber başardık, beraber emek verdik. Çünkü siz emekçisiniz, siz emeğin ne olduğunu çok iyi biliyorsunuz. Hepinizden Allah razı olsun. Milletvekili adayı olmak için aranızdan ayrıldım. Şuan karşınızda AK Parti’den milletvekili adayı olarak bulunuyorum.

AK Parti Milletvekili adayları seçim çalışmalarını sürdürüyor

Sağlıkla ilgili gerçekten çok farklı projelerimiz ve düşüncelerimiz var. Bunlardan biri şehir hastanemiz için, biri Üniversite hastanemiz için. Aslında hepsi şehrimiz için. Şehir hastanemizde benimle çalışanlar bilir, ilk geldiğim günden itibaren akademik düşüncemden dolayı ben şehir hastanesinin bir tıp fakültesi kazandırması için çok ciddi emekler verdim.

AK Parti Milletvekili adayları seçim çalışmalarını sürdürüyor

O dönemde yaklaşık 10’lar civarında bir akademisyenimiz varken görevi bıraktığımız zaman o sayı yüzlere çıkmıştı. En son görevi bırakmadan bir ay önce Sağlık Bilimleri Üniversitesi rektörümüzle konuştuğumuzda bana şunu demişti; Erol Hocam artık Elazığ Fethi Sekin Şehir Hastanesinin tıp fakültesine kazandırılması için önümüzde hiçbir engel yok. Bundan sonraki süreç YÖK’ten izin almaktır. Ben bunun için milletvekili arkadaşlarımla beraber ilk yapacağımız işlerden biridir. YÖK Başkanımızın kapısını çalarak Fethi Sekin Şehir Hastanesine Tıp Fakültesini kazandıracağız.”

AK Parti Milletvekili adayları seçim çalışmalarını sürdürüyor

AK PARTİ MİLLETVEKİLİ ADAYI ÖZ: 
“ÜLKEMİZİN YARINLARI ADINA BİR KEZ DAHA BİR VE BERABER OLARAK YOLUMUZA DEVAM EDECEĞİZ”

AK Parti 28’nci Dönem Elazığ Milletvekili Adayı Hasan Murat Öz, yoğun bir tempoda sürdürdüğü seçim çalışmaları doğrultusunda Baskil, Kovancılar ve Palu ilçelerini ziyaret etti. 

14 Mayıs seçim sürecinde son viraja girilirken Milletvekili Adayı Hasan Murat Öz, ‘Seçim sürecinin son dakikasına kadar sıkmadık el, çalmadık kapı bırakmamak için çalışacağız.’ diyerek seçim çalışmalarını hız kesmeden sürdürüyor. Ziyaretleri kapsamında ilk olarak şehir merkezinde esnaf ve vatandaşlarla bir araya gelen Öz, daha sonra Baskil ilçesini ziyaret ederek köy muhtarlarıyla bir araya geldi,

AK Parti Milletvekili adayları seçim çalışmalarını sürdürüyor

14 Mayıs’ta gerçekleştirilecek seçimlerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve AK Parti’ye destek istedi.
Baskil’den Kovancılar ilçesine geçen Milletvekili Adayı Hasan Murat Öz, esnaf ve vatandaşları ziyaret etti. Kovancılar ilçesinde vatandaşların yoğun ilgi ve teveccühüyle karşılanan Öz, “Kovancılar her zaman Cumhurbaşkanımıza olan sevdasıyla, Cumhurbaşkanımızın yanında yer almış, onu yalnız bırakmamış, daima bize güç vermiş bir ilçemizdir. Bugün ülkemizin yarınları adına bir kez daha bir ve beraber olarak yolumuza devam edeceğiz. Unutmayalım ki yıllarca katsayı zulmüne uğrayan hepimizin çocuklarıydı. Yıllarca başörtüsü zulmüne uğrayanlar bizim bacılarımızdı.

AK Parti Milletvekili adayları seçim çalışmalarını sürdürüyor

Devletin en üst makamlarında bize hiçbir zaman yer vermediler. Çünkü bizi ikinci sınıf olarak gördüler, alt tabaka olarak gördüler. Ama Allah’a çok şükür 21 yıl önce bir babayiğit çıktı, her şey değişecek dedi, sırtını millete dayadı ve bu milletle beraber 21 yılda eser ve hizmet siyaseti diyerek binlerce hizmete imzasını attı, Türkiye Cumhuriyeti’ne asırlık hizmetler kazandırdı.” şeklinde konuştu. 

AK Parti Milletvekili adayları seçim çalışmalarını sürdürüyor

Milletvekili Adayı Hasan Murat Öz, seçim ziyaretlerinin son durağında ise Palu ilçesini ziyaret ederek esnaf ve vatandaşlarla bir araya geldi. Vatandaşların burada da yoğun ilgi gösterdiği Öz, 14 Mayıs seçimlerinin önemini anlatarak, “14 Mayıs’ta, Elazığ’ımızın bugünü ve yarınları adına çok daha güçlü adımlar atmak için ‘Doğru Zaman, Doğru Adam’ diyeceğiz. Elazığ’ımız için hep birlikte terimizin son damlasına kadar çalışacağız. Sizlerin desteğiyle inşallah 14 Mayıs’ta kazanan Elazığ’ımız olacaktır.” dedi.

AK Parti Milletvekili adayları seçim çalışmalarını sürdürüyor

Nazırlı: “14 Mayıs’ta halkımızın feraseti galip gelecek”

AK Parti Elazığ Milletvekili Adayı Mahmut Rıdvan Nazırlı, 14 Mayıs seçimlerinden zaferle çıkacaklarına inandığını belirterek; “Kim ne tuzak kurarsa kursun, kim ne hesap yaparsa yapsın binlerce yıldır milletimizde olan irfan, milletimizde olan sağduyu, milletimizde olan feraset galip gelecek, Türkiye Yüzyılı yolculuğumuz menziline varacaktır.” dedi. 
Seçim çalışmalarını ara vermeden devam ettiren AK Parti Elazığ Milletvekili Adayı Mahmut Rıdvan Nazırlı, Elazığ merkezde esnaf ve vatandaş ziyaretlerini sürdürdü. 

AK Parti Milletvekili adayları seçim çalışmalarını sürdürüyor

İpek Yolu Uluslararası Çocuk ve Gençlik Çalışmaları Merkezi’ni de gezen Nazırlı daha sonra, Baskil Belediye Başkanı İhsan Akmurat ve ilçe teşkilatını ziyaret etti, esnaf ve vatandaşlarla buluştu. 
Sahada çok güzel bir enerji olduğunu kaydeden Nazırlı, AK Parti’ye ülke genelinde ve Elazığ’da rekor bir oy çıkacağına inandığını vurguladı. 

AK Parti Milletvekili adayları seçim çalışmalarını sürdürüyor

Nazırlı, seçime 2 gün kala yaptığı değerlendirmede şu ifadelere yer verdi; “14 Mayıs seçimlerine sayılı günler kaldı. Milletçe büyük bir zaferim arifesindeyiz.  Heyecanımız her zamankinden daha çok, zafere olan inancımız her zamankinden daha katidir. Liderimizin etrafında oluşan heyecan dalgası hale hale ülkemizin dört bir yanına yayılmıştır. Milletimizin oluşturmuş olduğu heyecan dalgası, milletimizin oluşturmuş olduğu kararlılık rüzgârı teşkilatımızın çalışmaları ile önlenemez bir fırtınaya dönmüştür. Bu heyecan milletimizin heyecanıdır. Bu heyecan mezhep, meşrep, ırk ayrımı olmaksızın her bir ferdimizin heyecanıdır.

AK Parti Milletvekili adayları seçim çalışmalarını sürdürüyor

Yanılmaz: “14 Mayıs’ta komplocular değil, milletin adamı kazanacak”

AK Parti Elazığ Milletvekili Adayı Mücahit Yanılmaz, 14 Mayıs’ta büyük bir zafer kazanacaklarını belirterek; “Komplo teoriyle ülkemize zarar vermeye çalışanların değil, milletiyle bütünleşen, ömrünü milletine hizmete adayan Recep Tayyip Erdoğan kazanacak.” dedi. 
AK Parti Elazığ Milletvekili Adayı Mücahit Yanılmaz, seçim çalışmalarını yoğun tempoda sürdürüyor. 

Seçim gezileri kapsamında sabahın erken saatlerinde Sebze Hali esnafını ziyaret eden Yanılmaz, daha sonra Abdullahpaşa ve Bahçelievler minibüs duraklarında şoför esnafıyla bir araya geldi. 

AK Parti Milletvekili adayları seçim çalışmalarını sürdürüyor

Tarım ve Orman eski Bakan Yardımcısı Mehmet Hadi Tunç’u Mustafapaşa Mahallesi’ndeki Seçim Koordinasyon Merkezinde ağırlayan Yanılmaz, Cuma namazını Yarımca’da kılarak vatandaşlarla sohbet etti, ardından Palu’da da esnaf ve vatandaş ziyareti gerçekleştirdi, sorun ve talepleri dinledi, destek istedi.

Gazi Caddesinde de esnaf ziyareti yapan Yanılmaz, seçimlerle ilgili yaptığı değerlendirmede şu ifadelere yer verdi; “Cumhurbaşkanımız bu noktalara gelirken dişiyle tırnağıyla geldi. 1970'li yılların Milli Selamet Partisi Gençlik Kollarında başlayan serüven, 80'li yılların Refah Partisinde önce Beyoğlu Gençlik Kolları Başkanı, akabinde İstanbul Gençlik Kolları Başkanı, akabinde Gençlik Kolları Genel Başkanı olarak devam etti. Daha sonra Beyoğlu Belediye Başkanlığı Adaylığı, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı, akabinde çok böyle basit, yani insan hatırladığında canı sıkılan bir şiir okuduğundan dolayı hapis cezası aldı. Bu hapis cezasıyla bu defa siyasi yasaklı oldu. 2002'de partisi seçime girdi. AK Parti tek başına iktidar oldu ama partinin Genel Başkanı Milletvekili olamadı ve Cumhurbaşkanımız daha sonra Siirt’ten 3 Milletvekili birden getirerek Başbakan oldu, akabinde Cumhurbaşkanı oldu. Dikkat edin 15 yaşlarında başlayan bir mücadele var, başarılı bir mücadele var ve bu mücadelenin neticesinde bugün geldiğimiz nokta var. AK Parti kuruldu. Ancak mücadele bitmedi. Önce partiyi kapatmak istediler, akabinde Danıştay saldırısıyla bunu AK Parti planlamıştır diye AK Parti'yi yıkmak istediler. Akabinde Cumhuriyet mitinglerini yaptılar.

AK Parti Milletvekili adayları seçim çalışmalarını sürdürüyor

Akabinde 367 garabetini ortaya koyarak Cumhurbaşkanlığı seçimini bir kaosa dönüştürmeye çalıştılar. Akabinde 15 Temmuzu hepimiz yaşadık, gördük. Gençlerimiz, evlatlarımız onu zaten yakından gördü. Bütün bunlarla mücadele eden, bütün bunlarla mücadele ederken ülkemizi kalkındıran, geliştiren, yatırım yapan, Savunma Sanayinde dünyanın gıptayla baktığı bir noktaya getiren, alt geçitler, üst geçitler, tüneller, otobanlar, duble yollar yaparak Türkiye'yi muasır medeniyetler seviyesine getiren bir lider profili var. Bu lider profili sadece Türkiye'nin lideri değil. Dünyanın kabul ettiği, dünyanın onun ağzından çıkacak cümleye hassasiyetle baktığı ve acaba bu konuda Türkiye Cumhurbaşkanı neyi düşünüyor diye merak edip, onun ağzından gelecek kelimelere odaklanan ve bir dünya lideri olan Recep Tayyip Erdoğan var. Milletimiz bunu çok iyi biliyor. Dolayısıyla başta Elazığ’daki hemşerilerimiz olmak üzere ülkemizdeki oy kullanacak bütün hemşerilerimiz, bütün kardeşlerimiz, bütün milletimiz inanıyorum ki sandığa gidecek, bunları göz önüne alacak ve komplocu değil, milletine inanan ve güvenen, milletiyle bütünleşmiş, milletin adamı olan ve milletin sevgisini kazanmış olan Cumhurbaşkanımıza oy verecek.14 Mayıs 1453 İstanbul’un Fethi tarihiyle, 14 Mayıs’ta %53’ün üzerinde bir oy oranının altına düşmeyeceğini tahmin ediyorum, inşallah.”

Bu heyecan gencimiz, yaşlımız, her daim baş tacımız olan kadınlarımızın heyecanıdır. Bizlere düşen görev, seçimin sabahına değin durmadan çalışmak ve takatimizin sonuna kadar gayret göstermektir. 14 Mayıs’a kadar yapacağımız çalışmalar hem 21 yıllık geçmişimizi değerli kılacak hem de gelecek yüzyılımızı Türkiye Yüzyılı yapacaktır. Kim ne tuzak kurarsa kursun, kim ne hesap yaparsa yapsın binlerce yıldır milletimizde olan irfan, milletimizde olan sağduyu, milletimizde olan feraset galip gelecek, Türkiye Yüzyılı yolculuğumuz menziline varacaktır.”

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN