AK Parti Milletvekili Aday Adaylığı kararını açıkladı 

AK Partili Ali İhsan Yavuz, partisinin milletvekili şartları ile ilgili, açıklamalarda bulunurken, 'Aday müracaatların 16 Mart'a kadar devam edeceğini ve başvuru aidatın bu dönem alınmamasına bunun yerine AFAD'a bağış şeklinde yapılmasına karar verildi. Başvurular, yetişkinler için 20 bin TL, kadınlarımız ve gençlerimiz için 10 bin TL şeklinde, engellilerimiz için 5 bin TL şeklinde olacak' dedi. 

PAYLAŞ
Elazığ Detay Haber - Gülşah Altaş

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz, partisinin genel merkezinde bir basın toplantısı düzenledi 

YAVUZ: AFAD’A BAĞIŞ YAPILACAK 

AK Partili Yavuz, seçimler ile ilgili şekilde açıklamalarda bulunurken, Milletvekilliği aday adaylığı için belirlenen şartları açıkladı. Yavuz, yapılması geren başvuru aidatının AFAD'a bağış şeklinde yapılacağını belirterek, "Seçimlere ilişkin, müracaatların il başkanlıkları ve genel merkezden alınması şeklinde karar verildi. Aday müracaatların 16 Mart'a kadar devam edeceğini ve başvuru aidatın bu dönem alınmamasına; bunun yerine AFAD’a bağış şeklinde yapılmasına karar verildi. Başvurular; Yetişkinler için 20 bin TL, kadınlarımız ve gençlerimiz için 10 bin TL şeklinde, engellilerimiz için 5 bin TL şeklinde olacak" dedi. 

YAVUZ: ONLARDAN DA BAŞVURU ALINABİLECEK 

Yavuz, aynı zamanda üç dönem vekillik yapmış kişilerin aday olma olanağı ile ilgili de konuşurken, "Tüzüğümüzde üç dönem kuralı vardı. O 2017'de MKYK'ya bırakıldı. O MKYK’nın vereceği karar. Dolayısıyla üç dönem vekillik yapmışlardan da başvuru alınabilecek" dedi.


 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN