Açıkkapı: Güçlü Elazığ, güçlü Türkiye için çalışacağız 

AK Parti Elazığ Milletvekili ve TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Üyesi Ejder Açıkkapı, güçlü Elazığ, güçlü Türkiye için var gücümüzle çalışacağız. 

PAYLAŞ
Elazığ Detay Haber - Gülşah Altaş

12. Kalkınma Planı Türkiye Büyük Millet Meclisi Plan ve Bütçe Komisyonuna sunuldu.  Kalkınma Planı ile ilgili açıklamalarda bulunan AK Parti Elazığ Milletvekili, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu üyesi Ejder Açıkkapı, yeni kalkınma planının Türkiye'nin geleceğini aydınlatma adına önemli bir kılavuz olacağını söyledi. AK Parti Elazığ Milletvekili Açıkkapı, "12. Kalkınma Planı, Türkiye'nin önümüzdeki 5 yıllık süreçte nasıl bir rota izleyeceğini ortaya koyuyor. Bu planın nitelikli insan kaynakları, istikrarlı ekonomik büyüme, yeşil ve dijital dönüşüm, sürdürülebilir çevre ve iyi yönetişim gibi temel başlıklar altında ülkemizin potansiyelini nasıl en üst düzeye çıkarabileceğini gösterdiğini düşünüyorum“ dedi. 

Açıkkapı, 2024-2028 yıllarını kapsayan On İkinci Kalkınma Planının sivil toplum kuruluşları, meslek örgütleri ve iş dünyası gibi geniş bir kesimin katkısıyla Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığınca hazırlandığına da dikkat çekerek, "Bu ortak akıl, planın sadece bir hükümet politikası olmadığını, tüm Türkiye'nin vizyonunu yansıttığını gösteriyor. Cumhurbaşkanımızın belirttiği gibi, 2028 yılında 1 trilyon 589 milyar dolar millî gelire ve 17 bin 554 dolar kişi başına gelire ulaşma hedefimiz, Türkiye'nin uluslararası arenada daha güçlü bir konumda olmasının yanı sıra vatandaşlarımızın yaşam standartlarını yükseltmeye yönelik kararlılığımızı da gösteriyor. Bizler bu süreçte hem aziz şehrimizin kalkınması hem de Türkiye'nin hedeflerine ulaşması hususunda tüm gayretimizle çalışacağız. Güçlü Elazığ, güçlü Türkiye için durmayacak, yorulmayacak, Cumhurbaşkanımızın liderliğindeki Türkiye Yüzyılı hedeflerine kavuşacağız Allah'ın izniyle" şeklinde konuştu.


 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN