Deprem Haberleri
SON DAKİKA

Deprem Haberleri

Elazığ’da DGS ücreti alınmayacak 

ÖSYM, 16 Temmuz'da yapılacak DGS için başvuruların bugünden itibaren başladığını duyurdu. Öte yandan, ÖSYM, Dikey Geçiş Sınavı'na (DGS) Elazığ’ın da aralarında bulunduğu deprem bölgesinden başvuru yapan adaylardan sınav ücreti almayacak. 

İşte deprem bölgesinde ikinci tur sonuçları! 

Cumhurbaşkanı Seçimi'nin ikinci turunda, Cumhur İttifakı'nın adayı Recep Tayyip Erdoğan, deprem bölgesindeki 11 ilde, Millet İttifakı'nın adayı Kemal Kılıçdaroğlu ise 8 ilde oylarını artırdı.

Depremzede çocuklara bilim şenliği düzenlendi 

Fırat Üniversitesi Baskil Meslek Yüksek Okulu’nda depremzede çocuklara bilim şenliği düzenlendi. 

Elazığ’da hasar tespit kesin sonuçları ne zaman açıklanacak? 

6 Şubat tarihinde Kahramanmaraş merkezli meydana gelen depremlerin ardından Elazığ'da başlatılan hasar tespitlerine yapılan itirazlar sonrası kesin sonuçların 29 Mayıs’ta açıklanması bekleniyor. 

Hak sahipliği için fiili başvurular 30 Mayıs’ta 

Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremlerin ardından Elazığ’da fiili hak sahipliği başvurular 30 Mayıs’ta başlayacak. 

Başkan Ayaz: Elazığ'daki ağır hasarlı binalar tehlike arz ediyor

Elazığ İnşaat Müteahhitleri Derneği Başkanı Miraç Ayaz Elazığ’da depremin ardından hasar alan binaların yıkılması gerektiğini söyledi. 

ÖSYM, Elazığ'dan KPSS'ye başvuran adaylardan ücret almayacak 

Deprem bölgesinde KPSS’ye başvuru yapan adaylardan ücret alınmayacağı ÖSYM tarafından açıklandı. Bu kapsamda Elazığ’da KPSS başvuru yapan adaylar ücret ödemeyecekler. 

Kamu personeline tazminat ve fazla çalışma ücreti 

Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat'ta meydana gelen depremlerden etkilenen aralarında Elazığ’ında bulunduğu bölgelerde görev yapan kamu personeline 6 ay süreyle 2 bin 59 lira 99 kuruş tazminat ve fazla çalışma ücreti ödenecek. 

Bağımsız Milletvekili Adayı Çoban’dan, tazminat kararı ile sert açıklamalar

Elazığ Bağımsız milletvekili adayı Prof. Dr. Bilal ÇOBAN, bugün resmi gazetede yayınlanan depremden etkilenen yerlerde kamu personeline tazminat kararı ile ilgili sert açıklamalarda bulundu. 

Yanılmaz: Güçlü bir devlet olduğumuzu asrın felaketinde gördük

AK Parti Elazığ Milletvekili Adayı Mücahit Yanılmaz, 6 Şubat tarihinde meydana gelen depremlerin ardından yaraların hızla sarıldığını belirterek; “Asrın felaketinden etkilenen 14 milyon insanımızın yaraları güçlü bir ülke olduğumuz için hızla sarılıyor. İnşallah 14 Mayıs’ta gücümüze güç katarak depremzedelerimizin yeni yaşam alanlarına kavuşmasına vesile olacağız” dedi. 

Sönmez, seçim yoğunluğunda anneleri unutmadı

İYİ Parti Elazığ Milletvekili Adayı Av. Dr. İrfan Sönmez, Sivriceliler Derneği’ni ziyaret etti. Depremlerden büyük yara alan Elazığ’ın en gözde ilçelerinden Sivrice’nin sorunlarını, Sivrice Halkının beklentileri üzerine gerçekleşen sohbet sonrası Sivriceliler Dernek Başkanı Çetin Özmen ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek şunları söyledi: ‘’İYİ Parti Elazığ teşkilatı ve Milletvekili adayları Sayın Av. Dr. İrfan Sönmez ve Kerim Eflatun Derneğimize yaptıkları nazik ziyaretlerinden dolayı teşekkür ederiz. Kendilerine çıkmış oldukları bu yolda başarılar dileriz.’’ 

Elazığ Afad Ekibi Kahramanmaraş’da çalışmalarıyla göz dolduruyor

6 Şubat 2023 tarihinde meydana gelen Kahramanmaraş depremleri nedeniyle etkilenen illerdeki arama ve kurtarma çalışmalarının ardından 7 Mart 2023 tarihinden itibaren Kahramanmaraş iline görevlendirilen AFAD Şube Müdürü Teymen ŞİMŞEK, Şef İrfan ÖZEN, Arama ve Kurtarma Teknisyenleri Hikmet ABA, Ergül YILMAZ ve Ferhat AY aynı gün çalışmalara başlamıştır.

Nazırlı: Muhalefet söyledi diye değil milletimiz hak etti diye hizmetler yapılıyor

AK Parti Elazığ Milletvekili Adayı Mahmut Rıdvan Nazırlı, Türkiye genelinde bugüne kadar yapılan 1,2 milyon konutun, Elazığ’da yapılan 25 Bin TOKİ konutuyla birlikte deprem bölgesinde temeli atılan 45 bin konutun muhalefetin söylemiyle değil Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın millete olan hizmet sevdasıyla yapıldığını söyledi. 

Sönmez, bayramı depremzedelerle birlikte karşıladı

İYİ Parti Elazığ Milletvekili Adayı Av. İrfan Sönmez, bayramın birinci gününde Malatya'da İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener'le birlikte depremzedelerle kahvaltıda buluştu.

Milletvekili Adayı Ercan, Genel Başkan Akşener’le Malatya’da

İyi Parti Elazığ Milletvekili Adayı Yüksel Ercan, İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in Malatya’da depremzedelerle birlikte gerçekleştirdiği kahvaltı programına katıldı.

Elazığ’da korkutan deprem

Elazığ’da AFAD verilerine göre 4.6 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi.

Yetimler Vakfı yardım çalışmalarını sürdürüyor 

Yetimler Vakfı Elazığ Şubesi Ramazan ayının son 10 gününde yetim ailelere ve Malatya’da depremzedelere yardım ulaştırmada çalışmalarını hızlandırdı. 

Erol: Depremde evi yıkılan hak sahiplerinden 5 kuruş para alınmayacak

CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, 14 Mayıs tarihinde yapılacak olan Cumhurbaşkanı Seçimi ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi’ne ilişkin açıklamalarda bulunarak 24 Ocak depreminde evleri ağır hasar gören ve yıkılan hak sahiplerinden para alınmayacağını söyledi.

Depremzedeler onuruna iftar yemeği verildi

Kovancılar Müftülüğü ve TDV Kovancılar Şubesi Malatya'da Çadır Kenti Ziyaret Edip Depremzedelere İftar Verdi 

Elazığ İHH, çocuklar için iftar düzenledi 

Elazığ İHH tarafından, Elazığ’daki depremzedelere, ihtiyaç sahiplerine ve yetim çocuklara yönelik iftar programı düzenlendi. 

Görür: Bingöl bölgesi hassas hale gelmişti 

Elazığlı hemşehrimiz deprem uzmanı Prof. Dr. Naci Görür, Bingöl’de meydana gelen 4.5 büyüklüğündeki depremin ardından açıklamalarda bulundu. Prof. Dr. Görür, “Bingöl son depremlerden sonra hassas hale gelmişti” dedi. 

2 Ayda 24 bin 927 deprem meydana geldi 

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı’nın yaptığı açıklamaya göre Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından 6 Şubat - 6 Nisan arası 24 bin 927 deprem meydana geldi. 

ELSAD’dan depremzede ailelere iftar programı 

Elazığ Stratejik Araştırmalar Derneği Kadın Kolları Komisyonu tarafından depremzede ailelere iftar programı düzenledi. 

Umut Kervanı yardımlarını sürdürüyor 

Umut Kervanı Vakfı Elazığ Şubesi, Elazığ’a yerleşen depremzede ailelere ve komşu şehir Malatya’da yardım faaliyetlerine, kadın ve erkek tüm gönüllüleri ile birlikte Ramazan Ayında da faaliyetlerine devam ediyor. 

Komşu 2 Şehrimiz Afet Bölgesi ilan edildi 

AFAD, Kahramanmaraş merkezli depremler nedeniyle Bingöl, Kayseri, Mardin, Tunceli, Niğde ve Batman'da hasar meydana gelen yerleşim yerlerinin, 'Genel Hayata Etkili Afet Bölgesi' olarak kabul edildiğini açıkladı. 

İHH Elazığ İnsani Yardım Derneğinden ramazan yardımları

İHH Elazığ İnsani Yardım Derneği Ramazan ayı dolayısıyla bir yandan deprem bölgelerindeki faaliyetlerini sürdürürken bir yandan da Elazığ’da bulunan fakir, muhacir ve depremzedelere yönelik yardımlarını devam ettiriyor.

Fecir Derneği, Ramazan ayında aileleri unutmadı

Fecir Eğitim Yardımlaşma ve Dostluk Derneği depremzede ve yardıma muhtaç vatandaşlara yardım kolisi dağıtımı yaptı.

Elazığ Valiliği’nden hasar tespit ile ilgili açıklama

Elazığ Valiliği tarafından Kahramanmaraş’ta 6 Şubat’ta meydana gelen 7.7 ve 7.6 büküklüğündeki depremin ardından Elazığ’da yapılan hasar tespit ve yıkım işlemleri hakkında açıklama yapıldı. Valilik; depremin ardından 30 yapıdan 29’unun acil yıkım kararı ile yıkıldığını açıkladı. 

Milletvekili Demirbağ: Allah'a şükür Recep Tayyip Erdoğan gibi liderimiz var 

AK Parti Elazığ Milletvekili Zülfü Demirbağ, Elazığ İzzetpaşa Kız Öğrenci Yurdu'ndaki depremzedelerle bir araya gelerek taleplerini dinledi. Talepler noktasında gerekli girişimleri gerçekleştireceklerini ifade eden Milletvekili Demirbağ; "Deprem, sadece bir ilde meydana gelseydi bu kadar ağır bir yükle karşılaşılmazdı. Deprem tam 11 ili etkiledi. Ancak Allah'a şükür, Recep Tayyip Erdoğan gibi bir Cumhurbaşkanımız ve liderimiz var. Bütün dünya, "Türkiye bu felaketin altından kalkamaz" derken Devletimiz bütün çalışmaları tek tek gerçekleştiriyor" dedi. 

Elazığ Belediyesi tarafından 2. Çocuk Festivali düzenlenecek 

Elazığ Belediyesi ve Playland Eğlence Merkezi tarafından depremden etkilenen çocukların yüzlerinde tebessüm oluşturmak için Playland 2. Çocuk Festivali düzenlenecek.